Pasjonaci sportu
Czy wino jest zdrowe? - Wersja do druku

+- Pasjonaci sportu (http://www.edukatorstylu.pl)
+-- Dział: Pozostałe (/dzial-pozostale)
+--- Dział: Rozrywka (/dzial-rozrywka)
+--- Wątek: Czy wino jest zdrowe? (/w-czy-wino-jest-zdrowe)

Czy wino jest zdrowe? - samotna_87 - 04-20-2021 08:05 AM

Do tej pory uważałam, że w zdrowej diecie nie ma miejsca na napoje wyskokowe. Teraz powili zmieniam zdanie. Wszystko to za sprawą mojego nowego chłopaka, który lubi od czasu do czasu wypić lampkę dobrego wina. Twierdzi on, że to wszystko w trosce o zdrowie. Czy zatem białe i czerwone wino może mieć pozytywny wpływ na nasze samopoczucie?

Czy wino jest zdrowe? - 7Son - 04-20-2021 08:39 AM

Twój chłopak ma sporo racji… Przykładowo, umiarkowane picie wina niweluje negatywne skutki siedzącego trybu życia, pomagając zachować kondycję i siłę mięśni, zapobiegając cukrzycy typu 2 oraz otyłości. To tylko jedna z wielu zalet wina.

Czy wino jest zdrowe? - Agnieszka Kupczyk - 04-20-2021 09:17 AM

Liczne badania wykazały, że resweratrol, czyli silny przeciwutleniacz znajdujący się w winie, stymuluje gen długowieczności, dlatego trunek taki ma właściwości odmładzające i wydłużające życie. I choć zarówno białe jak i czerwone wino zawiera ten składnik, to właśnie czerwone wino ma go pięć razy więcej. Co zatem powiecie drogie Panie na lampkę odmładzającego winka?

Czy wino jest zdrowe? - niemloda - 04-20-2021 11:45 AM

Oczywiście, że wino ma dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Dodam tylko jeszcze, że tego typu alkohol wykazuje działanie moczopędne, dlatego usprawnia wydalanie mocznika oraz amoniaku. Okazuje się, że systematyczne picie wina przeciwdziała tworzeniu się kamieni nerkowych, a u amatorów tego trunku rzadziej występuje kamica nerkowa oraz żółciowa.

Czy wino jest zdrowe? - GrubyAli - 04-20-2021 01:02 PM

Wiadomo, wysokiej jakości wina są najzdrowsze… Jednymi z takich win są wina burgundzkie https://www.wina.pl/751-burgundia . Są one nie tylko zdrowe, ich aromat i smak zachwyci nawet najbardziej wymagającego klienta. Sam kupiłem kilka butelek tego wykwintnego trunku i jestem zachwycony. Żonie natomiast smakuje najbardziej Maison Louis Latour.

Czy wino jest zdrowe? - Tygrys_bengalski - 04-20-2021 01:51 PM

Wszystko to o pozytywnych konsekwencjach picia wina brzmi całkiem nieźle...Nie powinno to jednak skłaniać nas do spożywania tego wykwintnego trunku bez kontroli. Wino istotnie ma dobroczynny wpływ na funkcjonowanie naszego ciała – pod warunkiem, że spożywamy je z umiarem. W przeciwnym wypadku może to przynieść więcej szkody niż pożytku.

Czy wino jest zdrowe? - Natalka - 04-20-2021 04:35 PM

Zgadzam się całkowicie z opinią @Tygrys_bengalski. Wszystko jest dla ludzi, alkohol też. Trzeba tylko umiejętnie z nim postępować bowiem cienka jest granica pomiędzy częstym spożywaniem wina a uzależnieniem.