Pasjonaci sportu
Maksymalne wymiary przedmiotu importowanego z Azji? - Wersja do druku

+- Pasjonaci sportu (http://www.edukatorstylu.pl)
+-- Dział: Pozostałe (/dzial-pozostale)
+--- Dział: Offtopic (/dzial-offtopic)
+--- Wątek: Maksymalne wymiary przedmiotu importowanego z Azji? (/w-maksymalne-wymiary-przedmiotu-importowanego-z-azji)Maksymalne wymiary przedmiotu importowanego z Azji? - Billy_Joe - 02-28-2017 12:07 PM

Witam. Potrzebuję szybkiej informacji czy są jakieś ograniczenia gabarytowe przedmiotu/towaru importowanego z Azji. Nie chodzi mi o dokumentację, a o czysto fizyczny aspekt. Z góry dziekuje bardzo za odpowiedź i pozdrawiam.


Maksymalne wymiary przedmiotu importowanego z Azji? - porta.inferna - 02-28-2017 12:18 PM

Cześć, z tego co mi wiadomo jeśli przesyłka jest za duża na kontener to pójdzie jako ponadgabaryt. Wygląda to tak jak opisano tu: www.tirsped.com.pl/uslugi-specjalistyczne-ponadgabaryty. Jednak ja chociaż troche sie na tym znam i w ogóle pracuję w branży blisko związanej to nie podjelabym sie samodzielnego ogarniecia tematu. Lepiej zdać się na sprawdzoną firmę, nie kosztują one dużo a masz gwarancje że towar dotrze. Pozdrawiam.


Maksymalne wymiary przedmiotu importowanego z Azji? - Billy_Joe - 02-28-2017 12:42 PM

Dzięki, troche mnie przestraszyłaś... Są szanse że towar może nie dotrzeć?


Maksymalne wymiary przedmiotu importowanego z Azji? - porta.inferna - 02-28-2017 02:39 PM

No oczywiście że tak. Same regulacje prawne zmieniają się często, jeśli czegos nie dopatrzysz to ładunek może zostać zatrzymany albo cofnięty, a jak nie znasz się na procedurach to odzyskanie towaru może trwać miesiącami. Dobra rada od doświadczonej koleżanki – polegać na fachowcach, ale do niczego nie przekonuję, jeśli czujesz się na siłach zrobisz jak uważasz.


Maksymalne wymiary przedmiotu importowanego z Azji? - Billy_Joe - 02-28-2017 02:56 PM

Widzisz, fajnie że mi o tym wszystkim napisałaś, bardzo jestem wdzieczny ze dzielisz sie swoją wiedzą. Znam kilka osób które ściągały coś z Azji ale były to o wiele mniejsze ilości wiec chyba błedem było sugerowanie sie radami takich osób. Tym bardziej że wchodzimy na temat wiekszych gabarytów.


Maksymalne wymiary przedmiotu importowanego z Azji? - Guardian80 - 02-28-2017 05:14 PM

Raz sprowadzałem ponadgabarytową rzecz z Chin i korzystałem z pomocy firmy bo to już wyższa szkoła jazdy. Oprócz wiedzy liczą się też kontakty z przewoźnikami, umiejetność planowania trasy itd itp...